Metody

Hlavní metody:

Dornova metoda

Dornova metoda je vlastně rekonstrukce celého kosterního systému. Představte si tělo jako stan. Nejdříve postavíte kostru a na ni teprve napínáte plachtu. Pokud máte kostru špatně postavenou a křivou, bude tak vypadat i celý stan, protože plachta se jí přizpůsobuje.

SM systém

SM-Systém je cvičení, které přirozený pohyb člověka napodobuje a vyvolává spirální stabilizaci páteře. Výhodou cvičení je, že dokáže složité pohyby, jako je chůze, rozložit na jednotlivé části a procvičovat je postupně. Tak je možné opravovat i chyby, nastřádané ve složitém pohybovém stereotypu.

Masáže

Při současném životním stylu, kdy většinu aktivit provozujeme v sedě nebo při nich vykonáváme chudý pohybový stereotyp, dochází často k poruchám pohybového aparátu.
Ty se pak projevují celou škálou nepříjemných příznaků, počínaje pocitem trvalé únavy až po vysloveně bolestivé stavy.

Myofasciální techniky

Myofasciální techniky spočívají v manuální práci se svaly.
Jsou založeny na principu biochemických reakcí látek ve svalu. Vedou k okamžitému uvolnění svalu.

Baňkování

Baňkování je starobylá metoda známá více než pět a půl tisíce let. Zmínky o jejím používání nalezneme už v Mezopotámii, u starých indiánů, ale i v jiných koutech světa. V Číně se tato metoda používala po tisíciletí a znal ji i římský lékař Galénus.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je hmatová technika, která pomáhá aktivovat mízní systém, a tím podporuje tok lymfy.
Dochází k obnovení a/nebo zrychlenému odstraňování toxických látek. Lymfodrenáž tak současně napomáhá regeneraci organismu.

Spiraldynamik ®

Metody na přání, kosmetické a relaxační

Tlaková masáž

Tlaková masáž proti celulitidě a formování postavy je jednou z nejžádanějších odborných masáží. Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal s masážními hmaty.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je několik tisíc let stará původní masáž hlavy, krku a obličeje, jejíž hlavním cílem je manipulace s tělesnou energií.
Neprochází-li tělem energie správně, kumuluje se v něm energie negativní, způsobující např. stres, bolest, ztrátu vlasů, napětí ve svalech obličeje a očí.

Masáž lávovými kameny

Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.